Navigation

Problem Keşif Atölyesi

📅 23 Haziran 2022 

16.00-17.30

Bu yazıyı okuyorsan, büyük ihtimalle dünyada bir etki yaratmak istiyor ama nereden başlayacağını ve nasıl devam edeceğini merak ediyorsun. Doğru mu? İşte sana göre bir atölye!

Bu interaktif atölyede “Değişim yaratmaya nereden başlayabilirim?” sorusunun cevaplarını Impact Hub Istanbul tarafından tasarlanan araçları kullanarak arayacak ve kendi hayatında gözlemlediğin bir sorunu tasarım yoluyla nasıl çözebileceğin üzerine kafa yoracaksın. Sonrasında, çözmek istediğin sorunu analitik bir şekilde keşfederek alanında derinleşecek ve kendi sosyal etki yolculuğunun planlamasını yapmaya başlayacaksın.

Bütün bunların yanı sıra, atölyede temel alınacak olan tasarım odaklı düşünme ve değişim teorisi konularında giriş seviyesinde bilgiye sahip olma ve bu kavramları deneyerek öğrenme fırsatı da bu atölyede seni bekliyor!


İş Modeli Atölyesi

📅 24 Haziran 2022 

16.00-17.30

Çözmek istediğin problemi belirledin ve yolculuk hazırlığını yaptın. Şimdi sıra bu yolculuğu sürdürmen için gerekli olan kaynaklara ulaşmanı sağlayacak sürdürülebilir bir iş modeli oluşturmada!

İş modeli atölyesinde, mevcut sosyal girişim iş modelleri hakkında bilgi sahibi olacak, sosyal etki finansmanının nasıl sağlandığına dair içgörüler elde edecek ve kendi sosyal etki hedefin için en uygun iş modelinin hangisi olabileceğine dair fikir yürüteceksin.

Bunu yaparken hem Impact Hub Istanbul uzmanlarının saha deneyimlerinden faydalanacak hem de senin için tasarlanmış yaratıcı araçları kullanarak süreci deneyimleyebileceksin.

 

Atölyeler Kimler İçindir?

Atölyelerimiz; çevresindeki sorunlara karşı bir çözüm üretme isteğinde olan, çözümünü projelendirme yolunda fikrini geliştirecek yöntem ve araçlara ihtiyaç duyan, sosyal girişimcilik yolculuğuna yeni başlayanlar için tasarlanmıştır. SIA Kuluçka Programı katılımı için 18-30 yaş aralığında olma kriteri bulunmaktadır, fakat atölyeler her yaştan katılımcıya açıktır.

SIA deneyimi ve girişimcilik öğrenimlerini daha verimli kılmak için 2 atölyeye de katılmanı öneririz. Bununla beraber, 2 atölyeye de dilersen birbirinden bağımsız olarak katılabilirsin.

Atölyeler online olarak gerçekleşecektir. Bu sebeple atölyelere başvururken; kesintisiz internet, bilgisayar ve kamera gibi dijital araçlarının sorunsuz şekilde çalıştığından emin olmanı öneririz.

Atölye başvuruları eğitim kontenjanı ve içeriğine uygun olarak değerlendirilecek ve başvuran kişilere katılım durumlarıyla ilgili dönüş sağlanacaktır.


Sen sormadan söyleyelim:

Social Impact Award Kuluçka Programı’na proje başvurusunda bulunmak için atölyelere katılım ön şartı aranmıyor. Bunun yanında eğer henüz fikrin yoksa üzülme! SIA erken aşama sosyal girişimleri destekleyen bir program, problem tanımlama seviyesinden başlayarak atölyelere katılabilir ve başvuru kriterlerini karşıladığından eminsen kuluçka programına bu atölyelerde tasarladığın yeni projenle başvurabilirsin!

👉 Atölyelere başvurma zamanı!

Şimdi başvuru formunu dikkatlice doldurmaya başlayabilirsin. Başvurular değerlendirildikten sonra sana katılım durumunla ilgili bir e-posta ileteceğiz. Adresini doğru yazdığından emin ol ve bizden gelecek haberler için posta kutunu kontrol etmeyi unutma!

Atölye BAŞVURU FORMU

Almost there

You need to register in order to submit your bulletin & vote.

× close