Navigation

Geleceği şekillendirecek gençler topluluğu

SIA, girişimcilik konusunda farkındalık artırma amaçlı atölye çalışmaları düzenleyerek, gençlerin sosyal çevresine faydalı olma isteğini bir niyetten öteye taşıyarak gelecek vaat eden girişimler yaratabilmeyi amaçlıyor. Bunun için gerekli becerileri öğreterek, ilgili ağlara erişim sağlayarak gençleri destekliyor. Kuluçka programının sonunda ise en iyi ekipler, projelerini hayata geçirecek ilk adımları atabilmeleri için Social Impact Award ile ödüllendiriliyor.Temel inançlarımız ve Değişim Teorisi


Gençlerin fark yaratma potansiyeline inanıyoruz. Gençlerin büyük çoğunluğunun toplumda olumlu bir etkiye sahip olmak istediği ve bunu yapacak yetenek ve enerjiye sahip olduğu varsayımına 10 yıllık deneyimimiz sonucunda inanıyoruz.

Girişimcilik sürecinin, gençlerin ve öğrencilerin bu potansiyeli ortaya çıkarmaları için ideal bir araç olduğuna inanıyoruz. Bir sosyal girişim oluşturma yolculuğu, öğrencilerin daha iyi bir toplum yaratma isteği ve yaratıcı yeteneklerini buluşturmaya yardımcı olur. Ayrıca onları vatandaş olarak aktif bir rol oynamaya, gerçeklikle temasa geçmeye, toplumsal zorluklara uygulanabilir çözümleri ortaklaşa ifade etmeye ve test etmeye davet eder. Bu sürece destekleyici bir ortamda dahil olmak, öğrencilere dönüştürücü bir öğrenme deneyimi sağlar. Bu deneyim; sosyal girişimcilik araçları, kavramları ve uygulaması, ekip çalışması ve en önemlisi olumlu etki yaratma kapasitesinin gelişmesi gibi önemli konuları içerir.

Öğrencilerin, öğrenmelerini sosyal girişimci olarak mı, kamu kurumlarında mı, özel kuruluşlarda mı yoksa kurslarda veya Social Impact Award sonrasında diğer sivil katılım biçimlerinde mi uyguladıklarını seçmelerinden bağımsız olarak; bu deneyimin gençler ve toplum için değerli olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, etki yaratmak için yeteneklerini kullanan öğrencilerin sayısını arttırmayı hedefliyoruz.

Yeni nesil sosyal girişimcileri eğitmek ve desteklemek için çok önemli bir potansiyel görüyoruz. Şu anda, gençlerin ve öğrencilerin sadece yüzde birkaçı, örgün eğitimleri boyunca girişimcilik ve sosyal girişimcilik konuları ile temasa geçmekte. Social Impact Award olarak bu gençlere ve öğrencilere ulaşıyor, sosyal girişimcilik yeteneklerini ortaya çıkarmalarına yardımcı oluyoruz.


Almost there

You need to register in order to submit your bulletin & vote.

× close