Navigation

Berivan Eliş Türkmen

TED Üniversitesi-Sosyal İnovasyon Merkezi Yöneticisi

Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden yüksek lisans (2004), Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden lisans (2002) dereceleri almıştır. TED Üniversitesi’nden önce, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Bilkent Üniversitesi, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Toplum Gönüllüleri Vakfı’nda çeşitli pozisyonlarda, sosyal kalkınma, toplumsal cinsiyet, erişilebilirlik, gençlik ve insani güvenlik alanlarında çalışmıştır.

 

Doğa Tamer

Sürdürülebilirlik Adımları Derneği – Genel Sekreter

FMV Ayazağa Işık Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 12 yaşında işaret dili öğrenerek tanıştığı sivil toplumda gönüllü ve profesyonel çalışmalarda bulundu. İşitme engellilerle, görme engellilerle, omurilik felçlileriyle, kas hastalarıyla, otizmli çocuklarla 20 yıl gönüllü çalışma fırsatı buldu. 1999 yılında Radikal Gazetesi’nin Kültür Sanat sayfasında çalıştı. 2003 yılında İstanbul’da gümüş takı tasarım stüdyosu kurdu, gümüş takılar tasarladı ve üretti. 2007-2009 yılları arasında tasarım stüdyosunu Bodrum Gümüşlük’e taşıdı. 2010 yılında İstanbul’a döndü ve Engelliler.biz Platformunda moderatör ve kolaylaştırıcı olarak gönüllü görev alırken; Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nde (KAGİDER) Proje Yöneticisi olarak çalışmaya başladı. 7 yıl boyunca farklı görevlerde bulunduğu KAGİDER’den Genel Sekreter Yardımcısı olarak ayrıldı. 2016 – 2018 yılları arasında freelance editör ve illüstratör olarak çalıştı.

Şubat 2018’den bu yana YANINDAYIZ Derneği’nde Strateji ve Politikalar Direktörü olarak görev yapıyor. Sürdürülebilirlik çalışmalarının yaygınlaştırılması, etkinleştirilmesi ve geliştirilmesi amacıyla Sürdürülebilirlik Adımları Derneği’nin de Kurucu Yönetim Kurulu üyesi olarak Genel Sekreterliğini yürütmektedir. Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER), Türkiye Nöromüsküler Bozukluklar Derneği (KASDER) ve Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği (Buğday) üyesidir. İngilizce, İtalyanca ve Türkçe işaret dili bilmektedir.

Dilara Alp

Finance in Motion – Yatırımcı Analisti

Dilara, etki fonları yöneticisi olan Finance in Motion’ın (FiM) Istanbul ofisinde çalışıyor. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Siyaset Bilimi ve Hong Kong University of Science and Technology’den MBA diplomasına sahip. Yatırım, finansal hizmetler ve sosyal proje finansmanı alanlarında Türkiye ve Hong Kong’da iş deneyimine sahip. Çince ve İngilizce bilmektedir.

 

Erman Fenerci 

S360 – Strateji ve İnovasyon Yöneticisi

Erman S360’ta Strateji ve İnovasyon Yönetimi alanlarında çalışmaktadır. Arka plan araştırmalarından performans değerlendirmelerine kadar geniş bir skalada, beşikten mezara iş stratejileri ve programlarının geliştirilmesinden ve etkin bir şekilde uygulanabilmesi için doğru araçların tavsiye edilmesinden sorumludur.

Sürdürülebilirliğin önündeki engellerin inovasyonun kaldıraç etkisi ile çözülebileceğine inanan Erman, kurumlarda inovasyon kültürünün yeşertilmesi için inovasyon pratiklerinin tasarımı ve hayata geçirilmesi noktasında danışmanlık görüşünün yanı sıra saha deneyimini ortaya koymaktadır.

Hacettepe Üniversitesi’nde tamamladığı Fizik Mühendisliği lisans programının ardından Yandex’te Veri Analisti olarak çalışmıştır. Küresel enerji dönüşümü öncülüğünde düşük karbon ekonomisine geçiş konusunda kariyerine yön vermek için Federal Almanya Cumhuriyeti Eğitim ve Araştırma Bakanlığının (BMBF) yenilenebilir enerji alanında yürüttüğü bir programda Proje Yöneticisi olarak görev almıştır. Güneşten elektrik eldesinin yaşam döngüsü değerlendirmesine odaklanan tez konusu ile Yenilenebilir Enerjiler yüksek lisansını tamamlamıştır.

Kalkınma, inovasyon ve sürdürülebilirliğin evrensel kanunları ile organizmalar, şehirler, ekonomiler ve şirketlerin hayat akışı arasındaki benzerlikleri derinlemesine bir şekilde kavrayabilmek adına Karmaşık Sistemler konusuna eğilmekten haz almaktadır.

Dr. Gonca Ongan

Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu (KUSIF) – Yönetici Direktör

Saint-Benoit Fransız Lisesi’nden mezun olmuştur, İstanbul Üniversitesi’nde Ekonomi bölümünde lisans eğitimini görmüştür. Fordham Üniversitesi’nde Global MBA programını tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü’nün Avrupa İktisadi bölümünden doktorasını almıştır. Uzmanlık alanı “sürdürebilirlik, sosyal girişimcilik ve sosyal etki yönetimi” olan Gonca Ongan, 2000 yılından beri özel sektör, kamu sektörü ve sivil toplum alanı deneyimlerinden sonra 2010’da Koç Üniversitesi’nde göreve başlamıştır. Kasım 2012’den beri KUSIF’te yönetici direktör olarak görev yapmaktadır ve Koç Üniversitesi bünyesinde sosyal girişimcilik ve sosyal etki yönetimi ve proje dersi vermektedir. Sürdürülebilirlik, sosyal girişimcilik ve sosyal etki alanlarında farklı kurumlara gönüllü destek veren  Gonca Ongan, Türkiye’de, bağışçıları, bağışçı haklarını tanıyan şeffaf ve hesap verebilir dernek ve vakıflar ile bir araya getirmek amacı ile kurulmuş bir platform olan Açık Açık’ın kurucu üyesidir ve Kasım 2016 itibari ile yönetim kurulunda görev almaktadır. Aynı zamanda, Koç Üniversitesi’nin de üyesi olduğu International Sustainable Campus Network’ün uluslararası danışma kuruluna Mart 2016’da seçilerek, 2016-2018 döneminde danışma kurulunda yer almıştır.

Mehru Aygül

Türkiye Girişimcilik Vakfı – Genel Müdür

Mehru Aygül, 17 yıllık Sivil Toplum deneyiminin ardından kuruluşundan bu yana Türkiye Girişimcilik Vakfı’nın Genel Müdürü olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda 2002 yılından bu yana Türkiye’nin en büyük gençlik sivil toplum kuruluşu olan Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın kurucu mütevelli heyet üyesidir. Sosyal Teknolojilerin Dünya’yı değiştireceğine olan inancı ile Techsoup Europe ile birlikte kendisi gibi düşünen bir grup arkadaşıyla Things projesini kurmuş ve halen danışma kurulunda yer almaktadır. Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi’nde, Yüksek Lisansını da Bahçeşehir Üniversitesi’nde Pazarlama İletişimi ve Halkla İlişkiler bölümünde tamamlamıştır. 2009-2013 yılları arasında Avrupa Birliği Sivil Toplum Kuruluşları için Teknik Destek Projesi’nde (TACSO) İletişim ve Proje uzmanı olarak çalışan Aygül, TACSO kapsamında Türkiye’nin ilk uluslararası Sosyal Girişimcilik Konferansının düzenlenmesine katkıda bulunmuştur. INSEAD’dan da Sosyal Girişimcilik eğitimi alan Aygül, Özyeğin Üniversitesi-JP Morgan ve TOG ile birlikte Sosyal Değişim Lab- Sosyal Girişimcilik İnkübasyon Programının da tasarım ve yürütme ekibinin bir parçası olmuştur. Halen çeşitli Girişimcilik Programlarında jüri ve danışman olarak Türkiye’de girişimcilik kültürünün yaygınlaşması ve gelişmesi için çalışmaktadır. Hayattaki en büyük tutkusu yeni şeyler öğrenmek, keşfetmek ve TED videoları izlemektir.

Merve Nur Okutan 

Ashoka Türkiye Sosyal Girişimcilik Programı

Merve Nur lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamlamıştır. Ardından sosyal girişimcilik üzerine çalışmaya başlamıştır, 2016’dan beri Ashoka Fellow seçim sürecini Türkiye ve Avrupa’da yürütmektedir. Ayrıca İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü, Avrupa Birliği Sosyal İnovasyon Yarışması, ve Google.org Impact Challenge gibi birçok sosyal etki konulu yarışmanın ön seçim kurulunda yer almaktadır.

Mesut Keskin 

E-Bursum – Kurucu

Galatasaray Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden mezun olan Mesut, eğitimine Paris 1 Panthéon Sorbonne Üniversitesi’nde İnovasyon ve Teknoloji Yönetimi master programında devam etmiştir.Büyük Veri konusunda özel sektörde deneyim sahibi olan Mesut, veriyi eğitim sisteminde daha etkili kullanarak eğitimdeki fırsat eşitsizliğini minimize etmeyi amaçlıyor. 2018 Yılında Ashoka Fellow olarak seçilen Mesut aktif olarak projelerine devam etmektedir.

Rana Babaç Çelebi

Brand Critique – Kurucu

Geçtiğimiz 10 yılda, medya ve eğlence sektöründe çeşitli yöneticilik görevleri üstelenen Çelebi, BrandCritique İletişim’in kurucusu ve yönetici ortağıdır. Grayling International’ın Istanbul ofisinde Walt Disney, Land Rover, Hilton ve ViaCom gibi uluslararası medya ve lüks tüketim markalarının pazarlama iletişim faaliyetlerini yönetmiş olan Rana Babaç Çelebi, yıllar içerisinde Redbull Air Race 2007, Formula 1 Grand Prix 2007 ve X-Fighters gibi uluslarası spor etkinliklerinin de organizasyonunda kritik görevler üstlenmiştir. Dünyanın en popüler medya holdinglerinden Discovery Networks’ün Türkiye’de ofis açma kararının üzerine, 2012-2015 senelerinde Discovery Channel, Animal Planet, Eurosport, IDXtra ve TLC gibi sevilen markalarında olduğu geniş bir kanal portfolyosunun Türkiye pazarı pazarlama ve iletişim operasyonunu kurmuş ve yönetmiştir. Hali hazırda Impact Hub İstanbul’un kurucu üyeleri arasında yer alan ve Pazarlama İletişim Direktörü olarak görevine devam eden Çelebi, geçtiğimiz dört sene içerisinde bir çok ulusal ve uluslararası hızlandırma programında mentor, eğitmen ve jüri olarak da yer almıştır.

Sercan Çelebi

Abradan Advisory – Partner

İzmir’de domates/biber çiftçiliğinden enerji sektörüne, İstanbul’da sosyal medya ve büyük veri analizinden New York’ta yönetim danışmanlığına; Sercan Çelebi farklı alan ve coğrafyalarda liderlik ve yöneticilik görevleri üstlenmiştir. McKinsey & Company ile uzun süre dünyanın çeşitli ülkelerinde büyük kapsamlı projeler yürütmüş olan Çelebi, halihazırda Abradan Advisory’de yatırımlar, şirket satın almaları ve yönetim danışmanlığı süreçleri yönetmektedir. Çelebi aynı zamanda tamamen gönüllülerden oluşan ve hiç bir siyasi parti bağlantısı bulunmayan Oy ve Ötesi Derneği’nin kurucularındandır ve onursal başkanıdır. Alman Lisesi ve Yale Üniversitesi mezunu Sercan Çelebi, özellikle tarım konusuna karşı büyük bir ilgi beslemektedir ve bu doğrultuda Kaz Dağları’nda bulunan 140 dönüm arazisinde bir çiftlik kurmak üzere çalışmalarını sürdürmektedir. Çelebi İngilizce, Almanca ve İspanyolca bilmekte, dövüş sanatlarıyla uğraşmaktadır.

Sinan Güler

Güler Legacy, Melek Yatırımcı

1983 doğumlu Sinan Güler profesyonel bir basketbol oyuncusudur. Altyapılarda basketbol kariyerine İTÜ’de başlayan Sinan Güler, ilk profesyonelliğini 2001 yılında Beşiktaş forması altında yaşadı. Sonrasında okul hayatını Amerika’da Salt Lake Community College ve Carroll College okullarında sürdürdü. Türkiye’ye döndükten sonra sırasıyla Darüşşafaka, Beşiktaş, Anadolu Efes, Galatasaray ve Fenerbahçe formalarını giydi. Şu an aktif basketbol kariyerine Darüşşafaka Tekfen formasıyla devam eden Sinan Güler, ayrıca ailesiyle beraber kurduğu Güler Legacy başta olmak üzere yatırımcılık alanında da Melek Yatırımcı olarak yaşantısına devam ediyor.

Almost there

You need to register in order to submit your bulletin & vote.

× close