Navigation

Atilla Erel

Workinlot Kurucu Ortağı, Chief Dreamer

Yasemin’in babası, Workinlot açık inovasyon platformu kurucu ortağıdır. Rensselaer Polytechnic Institute BS ve Loyola University of Chicago MBA eğitimim sonrası, yaklaşık 10 sene uluslararası ticaret ve üst düzey yöneticilik deneyimi vardır. 2016‘da kurdukları Workinlot çatısı altında, kurum-startup iş birliğini yöneten ürün ve servisler tasarlamaya ve danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir. Sürdürülebilirlik, etki raporlama, döngüsel iş modeli tasarımı, değer önerisi oluşturulma, mvp doğrulama ve kurumsal iş birliği stratejileri, yoğun tecrübesi bulunan alanlardandır.

 

Berivan Eliş

Impact Hub Candidate Ankara Kurucu Ortağı

Berivan Eliş, sosyal kalkınma ve sosyal inovasyon alanlarında sektörler arası tecrübeye sahiptir. 2016’da İstasyonTEDÜ – TED Üniversitesi Sosyal İnovasyon Merkezi’ni kurmuş ve beş yıl boyunca yöneticiliğini yapmıştır. Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Bilkent Üniversitesi’nde gençlik, erişilebilirlik, toplumsal cinsiyet ve insani güvenlik alanlarında çalışmış, aynı anda birçok sivil toplum örgütünde uzun dönemli gönüllü faaliyetler yürütmüştür. Şu anda Impact Hub Ankara’yı kurmak üzere çalışmaktadır. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden lisans, Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden yüksek lisans derecelerine sahiptir.

 

Dilara Alp

Yatırım Uzmanı, Finance in Motion

Dilara, etki fonları yöneticisi olan Finance in Motion’ın (FiM) Istanbul ofisinde yatırım uzmanı olarak çalışıyor. Kalkınma finansmanı, kredi yatırımları, finansal hizmetler ve etki programı yönetimi alanlarında Türkiye ve Hong Kong’da iş deneyimine sahip. İklim dönüşümü finansmanı, sürdürülebilir tarım ve mikrofinans konularında çalışıyor. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Siyaset Bilimi ve Hong Kong University of Science and Technology’den MBA diplomasına sahip. Çince ve İngilizce bilmektedir.

 

Doğa Tamer

Sürdürülebilirlik Adımları Derneği Genel Sekreteri

Doğa Tamer, FMV Ayazağa Işık Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 12 yaşında işaret dili öğrenerek tanıştığı sivil toplumda gönüllü ve profesyonel çalışmalarda bulundu. İşitme engellilerle, görme engellilerle, omurilik felçlileriyle, kas hastalarıyla, otizmli çocuklarla 20 yıl gönüllü çalışma fırsatı buldu. 1999 yılında Radikal Gazetesi’nin Kültür Sanat sayfasında çalıştı. 2003 yılında İstanbul’da gümüş takı tasarım stüdyosu kurdu, gümüş takılar tasarladı ve üretti. 2007-2009 yılları arasında tasarım stüdyosunu Bodrum Gümüşlük’e taşıdı. 2010 yılında İstanbul’a döndü ve Engelliler.biz Platformunda moderatör ve kolaylaştırıcı olarak gönüllü görev alırken; Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nde (KAGİDER) Proje Yöneticisi olarak çalışmaya başladı. 7 yıl boyunca farklı görevlerde bulunduğu KAGİDER’den Genel Sekreter Yardımcısı olarak ayrıldı. 2016 – 2018 yılları arasında freelance editör ve illüstratör olarak çalıştı. 2018 – 2019 arasında YANINDAYIZ Derneği’nde Strateji ve Politikalar Direktörü olarak görev yaptı. Sürdürülebilirlik çalışmalarının yaygınlaştırılması, etkinleştirilmesi ve geliştirilmesi amacıyla çalışan Sürdürülebilirlik Adımları Derneği’nin Kurucu Yönetim Kurulu üyesi olarak Genel Sekreterliğini yürütmektedir. Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER), Türkiye Kas Hastalıkları Derneği (KASDER) ve Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği (Buğday) üyesidir. İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

 

Gaye Sarıoğlu

TÜSİAD Sürdürülebilirlik ve Yatırım Ortamı Direktörü / Global Compact Türkiye Genel Sekreter Yardımcısı

ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Gaye Uğur Sarıoğlu, yüksek lisansını Galatasaray Üniversitesi İşletme alanında tamamladı. TÜSİAD’da Sürdürülebilirlik ve Yatırım Ortamı Direktörü olan Sarıoğlu, aynı zamanda, sürdürülebilir ve kapsayıcı küresel ekonominin sağlanması amacıyla faaliyetlerini sürdüren UN Global Compact inisiyatifinin Türkiye Yerel Ağı olan Global Compact Türkiye’de Genel Sekreter Yardımcılığı görevini sürdürüyor. UN Global Compact’in küresel bir programı olan “Young SDG Innovators” Programının Türkiye Yöneticisi olan Sarıoğlu, sürdürülebilir kalkınma alanında çok sayıda proje yürütmektedir.

 

Merve Nur Okutan

Fellow Seçim Süreci – Ashoka Avrupa

Merve Nur, Türkiye ve Avrupa’da sosyal girişimciliğin desteklenmesi, inovatif fikirlerin geniş çapta uygulanabilmesi için çalışıyor. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamlamasının ardından Ashoka Türkiye’de çeşitli pozisyonlarda rol aldı. 2016’dan beri Ashoka Fellow seçim sürecini Türkiye ve Avrupa’da yürütüyor, Google.org Impact Challenge on Safety gibi ödül programlarını tasarlıyor, hayata geçiriyor. Yenilikçi fikirleri ararken Avrupa Birliği Sosyal İnovasyon Yarışması (EUSIC), Tüsiad Bu Gençlikte İş Var, Social Impact Award Türkiye gibi birçok sosyal girişimcilik temalı yarışmanın seçici kurullarında yer alıyor.

 

Mesut Keskin

Microfon Kurucusu

Mesut Keskin, Galatasaray Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra yüksek lisans eğitimine Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği alanında başlamıştır. Türkiye’nin en büyük eğitim finansman girişimi olan Microfon’un kurucusu olan Keskin, bu girişimi ile yarım milyondan fazla öğrencinin finansmana erişimini kolaylaştırmıştır. Yarattığı sosyal etki ile hem ulusal hem de uluslararası bir çok ödül almıştır.Son olarak dünyanın en büyük sosyal girişimci ağı olan Ashoka tarafından fellow seçilerek global fellow ağına dahil olmuştur. Amerika Dış İşleri Bakanlığı ve German Marshall Fonu tarafından fellow olarak seçilmiştir. Teknolojinin toplum yararına kullanılmasını önemseyen Keskin, halen bu alanda sosyal girişimci olarak çalışmalarına devam etmektedir.

 

Neriman Eralp Kalyoncuoğlu

Anadolu Efes Sürdürülebilirlik Müdürü

Anadolu Üniversitesi Reklamcılık ve Halkla İlişkiler bölümünden 2009 yılında mezun olan Neriman Eralp Kalyoncuoğlu, yüksek lisansını 2017 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi bölümünde tamamladı. 2011– 2017 yılları arasında çalıştığı iletişim ajanslarında ulusal ve uluslararası birçok şirket ve markanın iletişim stratejilerinin oluşturulmasında sorumluluk üstlendi. Eylül 2017’de Anadolu Efes’te Kurumsal İletişim Yöneticisi olarak çalışmaya başlayan Neriman Eralp Kalyoncuoğlu, Mayıs 2021’den bu yana da Anadolu Efes’te Sürdürülebilirlik Müdürü olarak görevine devam ediyor. Global Sürdürülebilirlik Komitesinin koordinasyonu, şirketin kurumsal sürdürülebilirlik stratejisinin ve performansının takibi ile raporlanmasının yanı sıra kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin yönetiminde görev yapıyor.

 

Tuba Gökcan

Anadolu Efes Strateji, İnovasyon ve Girişimcilik Direktörü

Tüketici araştırmaları, stratejik planlama, marka/kanal stratejisi, inovasyon stratejisi gibi farklı alanlarda çalıştı. Şu anda Anadolu Efes’te tüm operasyon ülkelerinden sorumlu olarak girişimcilik ve inovasyon alanında çalışıyor. Hem kurum içi hem kurum dışında girişimcilik faaliyetleri için ekosistem ile yakın ilişki içinde çalışıyor. Her yıl 150’den fazla girişimci ile tanışıyor. Birlikte büyümeye inanıyor ve girişimcilerin ilerlemesi için mentorluk, networke erişim, iş fırsatlarını ortaya çıkarma gibi destekler veriyor. Evli, 6 ve 8 yaşlarında 2 kızı ile birlikte seyahat etmeyi, doğa içinde kamp yapmayı, tüplü dalış yapmayı ve yemek yemeyi seviyor.

Almost there

You need to register in order to submit your bulletin & vote.

× close