Navigation

Sosyal etki yaratacak bir fikriniz mi var?

Social Impact Award’a nasıl katılabilirim?

Katılabileceğiniz üç yol var:

1) İstanbul’da gerçekleştirilen ücretsiz atölye çalışmalarımıza katıl. 

2) Fikrini yarışmaya gönder. 2019 Başvurularımız kapandı! Fikirlerini 2020’de duymak için heyecanlıyız!

3) 20 Haziran tarihinden itibaren çevrimiçi meydan okuma platformumuzda, yorum yaparak ve oy vererek başkalarının fikirlerine geri bildirimde bulun! 

Ya bir fikrim yoksa?

Endişelenme, bu konuda sana yardımcı olabiliriz! Impact Hub İstanbul’da gerçekleştirilecek ücretsiz atölyelerimizden birine katıl.

Ödül için hangi projeleri sunabilirim?

Konular yoksulluğun azaltılmasından sağlığa, eğitim ve çevreye kadar değişebilir ama sosyal bir sorunu çözmeliler!

Başvuru şartları

  • Programa başvuran girişimci 1989-2004 arasında doğmuş olmalıdır.
  • Başvuran ekiplerin projeleri üzerinde en fazla 2 yıldır çalışıyor olmaları gerekmektedir. Başvurular, uygulamaya geçmemiş fikirlerin yanı sıra uygulamada erken aşamada olanlar için de açıktır.
  • Proje, daha önce 3. parti bir fonlayıcı tarafından 20.000 TL’den fazla finansal destek almamış olmalıdır.
  • Program ve ödüle başvuru yapan katılımcılar ilk kez bir kuluçka programına başvuruyor olmalıdır.

Seçim kriterleri

  • Sosyal etki
  • Yenilik derecesi
  • Fizibilite

Başvuru için resmi kriterler

Social Impact Award için başvurular çevrimiçi platformumuz üzerinden yapılmalıdır. Başvuru formu doldurulmalı ve aşağıdaki belgeler yüklenmelidir:

Proje belgeleri

Proje belgeleri sunulan proje veya fikri tanımlamalı ve sunmalıdır. Bunlar açık ve anlaşılır olmalıdır. Bu nedenle belgeleriniz metinlerden, kitaplarından, resimlerden, videolardan, PowerPoint sunumlarından veya bunların birleşiminden oluşabilir, projenizi en iyi anlatacak iletişim yöntemini siz belirleyebilirsiniz.

Bu proje belgeleri değerlendirmenin temelidir. Bu nedenle, projenizi değerlendiren bir kişi, hangi sosyal sorunu çözdüğünüzü ve ne şekilde yapmayı planladığınızı kolayca anlayabilmelidir. Anlaşılır bir sunum için, genellikle alıcının daha önce bir bilgisi olmadığını varsaymak yardımcı olur. Lütfen jürinin projenizi değerlendirmek için sınırlı bir süre alabileceğini ve yapılandırılmış ve anlaşılabilir bir başvuru yapmanın gerekli olduğunu unutmayın.

Proje özeti (uzunluk: 1 A4 sayfa)

Geçerli bir başvuru, en fazla bir adet A4 sayfası olmalıdır. Bu nedenle özet, sunulan projeyi kısa ve özlü bir şekilde tanımlamalıdır. Bu özet, sunulan proje fikrinin önemli kısımlarını vurgulayan bir proje planının yönetici özeti olarak düşünülebilir.

SIA Türkiye 2019 Kuluçka Dönemi, 9-10-11 Temmuz‘da EFSE Entrepreneurship Academy sponsorluğunda gerçekleşecek Social Impact Bootcamp ile başlıyor!

 

 

Almost there

You need to register in order to submit your bulletin & vote.

× close