1. Ana Sayfa
 2. Partnerler
 3. Finansal Ortaklıklar

Finansal Ortaklıklar

Kamu, özel ve çoğul sektörlerden finansal ortaklarla güçlü işbirlikleri kurmaya çalışıyoruz. Finansörlerimiz, misyonumuzu yerine getirmenin önemli bir parçası.

Social Impact Award, dünyanın en büyük erken aşamadaki sosyal yenilikçi topluluklarından biridir ve STK statüsüne sahip bir sosyal girişim olarak kurulmuş bağımsız bir küresel organizasyondur. Gençlerin değişim liderleri olarak potansiyellerini gerçekleştirdikleri bir dünya vizyonumuzu paylaşan vakıflar, kamu kurumları ve şirketler gibi çok çeşitli paydaşlarla işbirliği yapıyoruz.

Ortaklık Tipleri

Tüm ortaklıklarımız, ortak bir misyon ile güvene dayalı ve şeffaf ilişkiler temelinde birlikte oluşturulur. İki tür ortaklık modeliyle çalışıyoruz:

 • Tek seferlik ortaklıklar: Belirli bir hizmeti, hizmetin veya onun ortaklarının birlikte oluşturmadan veya uygulanmasını desteklemeden salt bir kez finanse eden ortaklığı kapsamaktadır.
 • Uzun vadeli ortaklıklar: Hedeflerinize dayalı olarak belirli bir hizmeti birlikte oluşturmaya büyük ilgi duyuyorsunuz. Bunu yapmak için, hizmetin uygulanmasından önce, sırasında ve sonrasında ağınızı ve uzmanlık havuzunuzu devreye sokarsınız. Ortaklığın etkisini sağlamak ve değerlendirmek için uzun vadeli yolculuğumuzun bir parçası olmak istiyorsunuz.

Bizimle ortaklığın değeri, ne tür bir aktör olduğunuza ve odak noktanızın nerede olduğuna bağlıdır. Etki alanlarımızın dördü etrafında çeşitli değer önerileriyle ortaklıklar oluşturabiliriz:

 • Farkındalık: Topluluğumuzla etkileşim kurun ve markanızın gerçekten amaca yönelik olduğunu ve zamanımızın en acil sorunlarıyla mücadelede aktif olduğunu gösterin.
 • Eğitim: Sadece başarılı sosyal girişimler oluşturmak için değil, aynı zamanda toplumun tüm sektörlerinde daha fazla inovasyon için anahtar olan bireyleri becerilerle donatın.
 • Destek: Bizimle birlikte en yenilikçi fikirleri, kalıcı etkisi kanıtlanmış başarılı sosyal girişimlere dönüştürün.
 • Topluluk: Özel uzmanlığınızı ve tutkunuzu aracı kuruluşlar, erken aşamadaki yenilikler ve başarılı mezun girişimlerden oluşan ağımıza taşıyarak dünyanın dört bir yanındaki sosyal girişimciler için destekleyici ekosistemler oluşturun.

Partnerimiz

Etki Verisi

 • Yerel Topluluk
  31 2019 yılında başlatılan Türkiye kuluçka programı ile girişimini SIA ile kuran sosyal yenilikçiler
 • Ekosistem İnşası
  2 SIA Türkiye ile partnerlik kuran organizasyonlar
 • Uluslararası Erişim
  18 Geçtiğimiz senelerde SIA’ya ev sahipliği yapan ülkeler

Etkimiz

SIA, 2009’dan bu yana 25’ten fazla ülkede binlerce genç değişim temsilcisini etkiledi.

Daha fazla bilgi

Partner Kurum Deneyimleri

 • Anadolu Efes olarak 4 yıldır Impact Hub Istanbul yürütücülüğünde Social Impact Award programını gerçekleştiriyoruz. Bu süreç boyunca etki odaklı gençlerin birer sosyal girişimciye dönüşmeleri yolunda onlara eşlik etmek ve destek olmak bizler için gurur verici. Impact Hub’ın sahip olduğu sosyal etki uzmanlığı, network ve yetkinlik sayesinde birçok kişiye erişim sağlamak, süreç boyunca sosyal girişimci adaylarını yetkinliklerle donatarak, sonunda onların bir sosyal girişimci olarak topluma ve dünyamıza katkı sağladığını görmek “İyi ki bu programı yapıyoruz ve Impact Hub ekibi ile çalışıyoruz.” deme nedenlerimizden birkaçı. Etkiyi yaratmaya çok istekli ve dönüştürme çabası içerisindeki gençlerin program sonunda nasıl yol kat ettiğini görmek, sunumlarını dinlemek, sonrasında aldıkları yatırım süreçlerini takip etmek bizler için gurur verici. Aynı zamanda odak alanlarımız doğrultusunda da bazı girişimlerle işbirliği fırsatlarını değerlendiriyor, onlara mentorluk ve iletişim desteği de veriyoruz. Impact Hub Istanbul ekibi bizim için bir program partneri değil; sosyal etki için daimî ve güvenilir yol arkadaşımız. Onlarla bu yolu birlikte yürüdüğümüz için mutluyuz.

  Jury Member Tuba Gökcan Strateji, İnovasyon ve Girişimcilik Direktörü Anadolu Efes

İletişime Geçin

Her başarı hikayesi diyalogla başlar. Çalışmalarımız ve işbirliği fırsatlarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin.