1. Ana Sayfa
 2. Partnerler
 3. Mali Olmayan Ortaklıklar

Mali Olmayan Ortaklıklar

İşimiz, hem sektörler içinde hem de sektörler arasında anlamlı ortaklıklar gerektiriyor. Kapsamlı partnerler ağımız, yerel ve uluslararası düzeyde güçlü bir sosyal girişimcilik ekosistemi oluşturmamıza yardımcı olur.

Social Impact Award’da ele aldığımız sosyal zorluklar, hem sektörler içinde hem de sektörler arasında derin bir işbirliği gerektiriyor. Ulusal sosyal girişimcilik ekosistemlerinin gelişimini hızlandırabilecek güçlü bir ortaklık ağı oluşturmaya çalışıyoruz. Şu anda üniversiteler, kamu kurumları, bakanlıklar, şirketler, uluslararası kurumlar ve çok daha fazlası dahil olmak üzere toplumun tüm sektörlerinden dünya çapında 1.000’den fazla ortakla çalışıyoruz.

Ortaklık Tipleri

SIA, birçok türde ortaklık sağlamak için benzersiz bir şekilde tasarlanmıştır. Mevcut stratejimizin bir parçası olarak, aşağıdaki hedefler etrafında ortaklıklar kurmaya çalışıyoruz:

 • Farkındalık Arttırma: Önemli toplumsal zorlukların üstesinden gelmek için pratik bir fırsat olarak sosyal girişimcilikle ilgilenmeleri için genç yeteneklere ilham veriyoruz. Örneğin, çapraz tanıtımla ilgilenen benzer kitlelere sahip ortakları memnuniyetle karşılıyoruz.
 • Çevrimiçi Eğitim: Genç yetenekleri, yenilikçiler ve girişimciler olarak potansiyellerini ortaya çıkarmak için özenle hazırlanmış ve erişilebilir eğitim formatları aracılığıyla güçlendiriyoruz. Örneğin, etkileşimli ve yüksek kaliteli eğitim içeriği geliştirirseniz, bunu öğrenme fırsatlarımıza entegre etmeyi öneriyoruz.
 • Alternatif Kariyer Olanakları: Kurucu rolü üstlenmeye hazır hissetmeyen katılımcılara sosyal girişimcilik alanında farklı kariyer seçenekleri sunuyoruz. Örneğin, stajlar yürütüyorsanız, bunları katılımcılarımız arasında tanıtmayı teklif ediyoruz.
 • Mezun Desteği: SIA’nın eski finalistleri ve kazananları etrafında uzun vadeli gelişimlerini sağlamak için destekleyici ekosistemler oluşturmaya yardımcı oluyoruz. Örneğin, sosyal girişimciler için destek teklifleri yürütüyorsanız, bunları topluluk faaliyetlerimize entegre etmeyi öneriyoruz.

Partnerimiz

Etki Verisi

 • Geniş Erişim
  3,6M Geçen senenin ilham verici içeriğine organik erişim
 • Artboard 5
  Genç Katılımı
  9.000+ Geçtiğimiz sene SIA’nın küresel atölye ve etkinliklerine katılanlar
 • Girişim Hazırlığı
  181 Geçen yıl SIA’nın dünya çapında kuluçka sürecinden geçen girişimler
 • Küresel Etki
  137 SIA kuluçka programından geçen girişimler

Etkimiz

SIA, 2009’dan bu yana 25’ten fazla ülkede binlerce genç değişim temsilcisini etkiledi.

Daha fazla bilgi

Partner Deneyimleri

 • Anadolu Efes olarak 4 yıldır Impact Hub Istanbul yürütücülüğünde Social Impact Award programını gerçekleştiriyoruz. Bu süreç boyunca etki odaklı gençlerin birer sosyal girişimciye dönüşmeleri yolunda onlara eşlik etmek ve destek olmak bizler için gurur verici. Impact Hub’ın sahip olduğu sosyal etki uzmanlığı, network ve yetkinlik sayesinde birçok kişiye erişim sağlamak, süreç boyunca sosyal girişimci adaylarını yetkinliklerle donatarak, sonunda onların bir sosyal girişimci olarak topluma ve dünyamıza katkı sağladığını görmek “İyi ki bu programı yapıyoruz ve Impact Hub ekibi ile çalışıyoruz.” deme nedenlerimizden birkaçı. Etkiyi yaratmaya çok istekli ve dönüştürme çabası içerisindeki gençlerin program sonunda nasıl yol kat ettiğini görmek, sunumlarını dinlemek, sonrasında aldıkları yatırım süreçlerini takip etmek bizler için gurur verici. Aynı zamanda odak alanlarımız doğrultusunda da bazı girişimlerle işbirliği fırsatlarını değerlendiriyor, onlara mentorluk ve iletişim desteği de veriyoruz. Impact Hub Istanbul ekibi bizim için bir program partneri değil; sosyal etki için daimî ve güvenilir yol arkadaşımız. Onlarla bu yolu birlikte yürüdüğümüz için mutluyuz.

  Jury Member Tuba Gökcan Strateji, İnovasyon ve Girişimcilik Direktörü Anadolu Efes

İletişime Geçin

Her başarı hikayesi bir diyalogla başlar. Çalışmalarımız ve işbirliği fırsatlarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin.