1. Ana Sayfa
 2. Program
 3. Kuluçka Aşaması Hakkında

Girişiminizi Geliştirin

Sosyal girişimci olarak ilk adımlarınızı kuluçka dönemimizde atın. SIA kuluçka yolculuğu, fikrinizi başarılı bir girişime dönüştürmek için ihtiyaç duyduğunuz tüm kaynakları size sağlayacaktır.

Kuluçka sürecimiz, size başarılı bir girişim oluşturmak için gereken desteği verecek, her şeyi kapsayan bir deneyimdir. Kuluçka döneminin en umut verici girişimleri Social Impact Award ödülünü eve götürürken, bu deneyim tüm finalistlere tüm sosyal girişimcilik yolculukları boyunca yardımcı olacak bilgi ve becerileri sağlar.

Kuluçka, katılımcılara aşağıdaki faydaları sağlar:

Bireyselleştirilmiş destek: uzman ve danışman grubumuz, işinizi ve etki modellerinizi nihai hale getirme ve prototip oluşturma konusunda size her adımda kişiselleştirilmiş rehberlik sunar.

Anlamlı bağlantılar: Kalıcı ilişkiler kurabileceğiniz ve fikir alışverişinde bulunabileceğiniz, benzer düşünen gençlerden oluşan bir grubun parçasısınız.

Küresel görünürlük: Binlerce kişinin favori girişimleri için oy kullandığı yıllık bir kampanya olan topluluk oylamamızla ilk takipçilerinizi oluşturabilir ve görünürlük kazanabilirsiniz.

Anahtar kaynaklar: En umut verici girişimler, finansman, takdir ve yıllık SIA Summit’e bir bilet içeren ödüllerimizden birini eve götürüyor. Ayrıca ortak çalışma alanı, iş ortaklarından benzersiz fırsatlar ve daha fazlasını içerebilecek ek avantajlara da erişebileceksiniz.

Kuluçka Zaman Çizelgesi

 1. Bootcamp

  Kısa ve yoğun bir eğitim programı.

 2. Bireyselleştirilmiş Mentorluk Desteği

  Finalistlere, onlarla bireysel olarak çalışan ve ihtiyaçlarına göre özel destek veren bir mentor sağlanır.

 3. Cohort Toplantıları

  Özellikle finalistler arasında bağlantı kurmaya yönelik toplantılar/oturumlar. Finalistler, profesyonel ve kişisel zorlukları paylaşabilir, ekipler arası destek alıp verebilir ve sürdürülebilir liderlik uygulamalarını geliştirmek için birlikte öğrenebilirler.

 4. Uluslararası Webinarlar

  Beceri geliştirme, uluslararası ağ oluşturma ve daha fazlasına odaklanan tüm ülkelerden tüm finalistlere yönelik çevrimiçi oturumlar.

Mezun Deneyimleri

 • SIA gibi bir programa katıldığımız ve finale kaldığımız için kendimizi şanslı hissediyoruz. Çok değerli girişimci ve ekosistem paydaşlarıyla birlikte geçirdiğimiz 3 günün sonunda hem kendimize hem Milu’ya hem de diğer girişimcilere çok şey kattık. Bundan sonraki süreçte de birlikte daha iyiye diyerek çalışmaya devam edeceğiz.

  Berkay Uzuner

SIA Ödülü

Kuluçka programı, ödül töreni ile sona erer. Uluslararası düzeyde tanınan ödülümüzün kazananlarına, girişimlerinin ilk maliyetlerini karşılamalarına yardımcı olmak için toplu bir ön tohum finansmanı verilir. Ödülümüz aynı zamanda kuruculara hem ulusal hem de uluslararası düzeyde çok çeşitli paydaşlarla tanışma fırsatı verirken, potansiyel fon ortaklarına güvenilirliğin kanıtı olarak hizmet ediyor. Son olarak, ödülü kazananlar, programın sonunu ve yolculuklarının başlangıcını kutlamak için her yıl düzenlenen SIA Summit’te bir araya gelirler.

SIA Ödülünü Kazanın

SIA ödülü, uluslararası olarak tanınmakta ve girişiminizi geliştirmek için pek çok avantaj sunmaktadır.

Daha fazla bilgi

Partnerimiz