Tarihçe

2009’da kuruluşumuzdan bu yana büyümemizi keşfedin. Bazı önemli dönüm noktalarına ulaştık ve dünya çapında hayal bile edemeyeceğimiz kadar büyüdük.

Uluslararası Tarihçe

 1. Başlangıç

  Peter Vandor, Avusturya’da herhangi bir sosyal girişimci olup olmadığını öğrenmek için Social Impact Award’ı oluşturdu. Etiyopya’daki yetim kız çocukları için bir meslek okulu olan Project-E ilk ödülü kazandı.

 2. İlk Hareketlenmeler

  Social Impact Award, ilk adımlarını Avusturya dışında atar. Yenilikçi bir lisanslama modeli ve Impact Hub Prag & Ropot, programı Çek Cumhuriyeti ve Romanya’ya getirir.

 3. SIA Yayılıyor

  Şu anda Avrupa çapında 10 ülkede faaliyet gösteren SIA, 4000’den fazla sosyal girişimciyi desteklemekte. Eski SIA galibi Jakob Detering, Genel Müdür rolünü üstlenir ve programın kuluçka ve topluluk aşamalarının gelişimini hızlandırmaktadır.

 4. İlk SIA Summit

  Dünya çapında kuluçka kazananlarını bir araya getiren ilk SIA Summit, Viyana’da gerçekleşiyor.

 5. Küresel Görünürlük

  Şu anda Avrupa, Afrika ve Asya’da 20 ülkede faaliyet gösteren SIA, 6000’den fazla genç sosyal girişimciye ulaştı. Kuluçka süreci, mentorluk desteği ve prototip oluşturmaya odaklanmayı artırmak için yeniden tasarlandı.

 6. Pandemi Zamanlarında Dayanıklılık

  COVID-19 tüm dünyayı etkisi altına aldığında SIA, tüm programını dijital platformlara çekti. Binlerce genç sosyal girişimcinin sosyal inovasyonu pandemi sonrası toparlanmanın merkezine koymasına aracılık etti.

 7. Yeni Normal

  COVID-19 kısıtlamaları hafifledikçe, yüz yüze SIA toplantıları dünya çapında yavaş yavaş geri döner. SIA, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Almanya, Slovenya ve Ukrayna gibi dört yeni ülkeye genişledi ve çeşitli yeni içerikleri harmanlayarak benzeri görülmemiş etki alanlarına ulaşır.

 8. Değişim Dolu Bir Yıl

  SIA, dünya çapında hibrit yaklaşımı benimsedi ve savaş, çatışma ve kriz zamanlarında dahi 18 programı başarıyla yürüttü. 160 kazanan ve mezun, pandeminin başlangıcından bu yana ilk ve SIA tarihindeki en büyük zirve olan SIA Summit için Avusturya’nın Viyana kentinde bir araya geldi.

Yerel Tarihçe

 1. SIA Türkiye’de

  Social Impact Award, terel uygulama partneri Impact Hub İstanbul ile Türkiye’ye yayılıyor. Program, COVID-19 salgınında gerçekleşiyor.

 2. Yeni Normal

  SIA Türkiye, COVID-19 salgınına başarılı bir şekilde uyum sağladıktan sonra, 450’den fazla genci sosyal girişimcilik alanını keşfetmeleri için destekliyor ve 9 girişim ekibinin fikirlerini bir sonraki aşamaya taşımasına yardımcı oluyor.

Ekibimiz

Ekibimiz, programın kalitesini artırmak ve etkisini derinleştirmek için tüm enerjisiyle çalışıyor.

Ekibimizle tanışın

Neden SIA

Tüm çalışmalarımız ve stratejik kararlarımız, güçlü bir vizyon ve misyon tarafından yönetilmektedir.

Neden SIA

Etkimiz

SIA, 2009’dan bu yana 25’ten fazla ülkede binlerce genç değişim temsilcisini etkiledi.

Daha fazla bilgi